POŘADY PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

školní rok 2020 – 2021


13. listopadu

SARKOFÁG ČERNOBYL

Divadelní inscenace inspirovaná textem Vladimíra Gubareva a novými materiály o jedné z největších jaderných havárií v historii - výbuchu atomové elektrárny v Černobylu v roce 1986. Představení ukazuje na osudech lidí pracujících v elektrárně nebo žijících v jejím okolí nebezpečí zatajování informací, lží a nezodpovědnosti, která z užitečného atomu dělá vražedný nástroj. Vzhledem k tomu, že na území někdejšího Sovětského svazu dochází stále k dalším utajovaným haváriím, chce představení upozornit diváky, a ty mladé především, na nutnost kritického myšlení a nebezpečí ignorování pravdy a událostí, které se nás zdánlivě netýkají.

Uvádí DOCELA VELKÉ DIVADLO LITVÍNOV
Délka představení cca 80 minut
Více na: https://www.docelavelkedivadlo.cz/cz/predstaveni/pro-dospele

 

1. prosince

Střední Amerika - Guatemala, Honduras

Pro podzimní sezónu 2020 připravili manželé ŠPILLAROVI nový pořad ze zcela nedávné cesty po Střední Americe - Guatemala, Honduras.
Vystoupili například na jednu z nejvyšších guatemaských sopek - Acatenango, kde nocovali ve výšce téměř 4 000 metrů za doprovodu hřmění a lávových ohňostrojů sousedního aktivního vulkánu Fuego. V národním parku Semuc Champey  zase prolézali a proplávali ponornou řekou Cahabon. S hořícími svícemi nad hlavami se snažili neutopit se v proudu a pod vodopády. Obdivovali jak vlídně působící pobřeží Karibiku s bělostnými plážemi, průzračnou vodou a nádherným podvodním světem korálových ostrovů ve srovnání s bojovně naladěnými, mocnou silou útočícími vlnami Tichého oceánu, narážejícími s hukotem na nekonečně dlouhé, černé, pacifické pláže.

Také měli možnost ocitnout se několikrát tváří v tvář tomu, co zbylo z kdysi rozvinuté, svérázné a v mnohém unikátní kultury starých Mayů. Stanuli v ruinách impozantních mayských sídel jak v guatemalském Tikalu, tak hoduraském Copánu. V ulicích dnešních vesniček a měst se denně mnohokrát setkávali s hrdými, ale usměvavými potomky prastarých Mayů, jejichž ženy stále chodí oblečené do nádherných, pestrobarevně vyšívaných krojů.

Pořad bude mít klasický "špillarovský střih", tzn. 2 x 45 minut plných krásných fotografií, poutavého komentáře, autentické hudby a nově bude oživen krátkými videosekvencemi.
Cena zůstává 50Kč/žáka. Jako vždy Vás celým pořadem provede zkušený vypravěč- Václav Špillar, který jistě nezapomene poodhalit i některá drobná tajemství či humorné situace, které nás na cestách potkaly.

 

duben

UTRPENÍ MLADÉHO WERTHERA

Johan Wolfgang Goetge, Jakub Čermák, Josef Doležal
Jevištní adaptace milostného románu, jenž formou dopisů zasahuje čtenáře už od svého vydání v roce 1774 naléhavostí mládí, láskou, osaměním, posedlostí či hledáním svobody.

Hrají: Michal Kraus, Klára Anna Satinská, Jan Burda, Lenka Schreiberová, Tereza Otavová
Režie: Jakub Čermák
Délka představení: 1:35 bez pauzy
Uvádí Horácké divadlo Jihlava

Více na: http://hdj.cz/historie/inscenace/2019-20/utrpeni-mladeho-werthera/

 

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D