POŘADY PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

školní rok 2019 – 2020


15. října

VÁLKA PROFESORA KLAMMA

Unikátní současná německá hra pojednávající o smyslu školství
Škola je nutnost. Tou byla vždycky, tou bude vždycky a učitelé stejně jako žáci vděčí této nutnosti za svou vzájemnou existenci.“
V roli profesora Klamma exceluje Oldřich Navrátil. Na jedné straně mlčící třída studentů, na druhé straně profesor literatury. Před rokem se na tomto gymnáziu stala tragédie, která navždy poznamenala životy všech studentů i pedagogů. Žáci viní z celé nešťastné události právě profesora Klamma. Vyhlásili mu válku mlčením. Profesor se všemi možnými způsoby snaží obhájil své zásady, svoji pravdu i nevinu. Podaří se mu tuto válku vyhrát?

Deset let nejhranější hra v Německu, která svým kontroverzním tématem zasahuje jak studenty, tak i jejich pedagogy.
Na představení navazuje diskuze, ve které studenti i učitelé mohou sdílet a porovnávat své postřehy s ostatními a pod vedením divadelního lektora hledají odpovědi na otázky, které dávají do souvislostí se svými vlastními zkušenostmi.

Uvádí Divadlo MINOR Praha - Délka představení 65 minut, max. počet studentů 150.
Více na: https://www.minor.cz/repertoar/valka-profesora-klamma/

 

6. listopadu

SRÍ LANKA – Čajový lístek v Indickém oceánu

Na letošní podzim aktuálně připravujeme zcela nový pořad o SRÍ LANCE, ráji v Indickém oceánu.
V pořadu bychom rádi představili půvaby po všech stránkách úžasného ostrova - přírodní, kulturní i historické, ale nejen to. Pokusíme se nahlédnout i "pod pokličku" kouzelného zevnějšku, kde to stále ještě bublá v extrémně multikulturním a multinárodnostním hrnci pelmele obyvatelstva. Vysledujeme, odkud pocházejí dlouholeté konflikty v tak klidně vypadajícím ráji, kam směřuje a co ho ohrožuje?…
Základ pořadu tvoří nepopsatelně krásná příroda, národní parky se slony, opicemi, pávy a dalšími zvířaty. Ale neopomeneme ani rozsáhlé čajové plantáže, z nichž pochází světoznámý cejlonský čaj!
Pořad o  Srí Lance přinese nečekaná odhalení, nové postřehy, málo známá fakta a tak obohatí svět poznání vašich žáků.
Pořad bude mít klasický "špillarovský střih", tzn. 2 x 45 minut plných krásných fotografií, poutavého komentáře, autentické hudby a nově bude oživen krátkými videosekvencemi.

Cena zůstává 50Kč/žáka. Jako vždy Vás celým pořadem provede zkušený vypravěč- Václav Špillar, který jistě nezapomene poodhalit i některá drobná tajemství či humorné situace, které nás na cestách potkaly.

 

21. února

ANNA KARENINA

Lev Nikolajevič Tolstoj, Iveta Dušková:
Všechny šťastné rodiny jsou si podobné, každá nešťastná rodina je nešťastná po svém. - Lev Nikolajevič Tolstoj. Komorní dramatizace nesmrtelného psychologického románu, jednoho z nejslavnějších děl světové literatury. Strhující příběh ženy volící mezi klidem rodinného krbu a vášní. Ženy, která se při hledání životního štěstí a pravdy ztratila sama sobě...
Hrají: Pavla Drtinová, Agáta Dušková, Petr Herold, Pavel Kryl, Marek Menšík

Uvádí Divadlo KAMPA Praha
Více na: https://www.divadlokampa.cz/repertoar/anna-karenina 

 

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D