HANKŮV DŮM

Městské kulturní zařízení Dvůr Králové nad Labem

DNY R. A. DVORSKÉHO 2024

29. ročník festivalu swingu, jazzu a blues

 

13. března - Hankův dům - HLAVNÍ FESTIVALOVÝ VEČER - ZRUŠENO, VRACÍME VSTUPNÉ

MYBAND!

Kapela MyBand! je mladá jazz-funková kapela z Trutnova. Její členové jsou ve věku od 15 do 24 let a spojuje je láska k hudbě. Kapelu charakterizuje početná dechová sekce, kterou tvoří saxofon, pozoun, trumpeta a příčná flétna. Tuto sekci doplňuje elektrická kytara, basová kytara, piano a bicí. Každý člen kapely přináší do jejího zvuku vlastní jedinečný styl. Díky tomu se v písních MyBand! objevují prvky různých hudebních žánrů, například reggae, pop nebo rock. Kapela se nebojí experimentovat a hledat nový zvuk.

SWING MELODY

Swing Melody je profesionální jazzový orchestr, který se zaměřuje na nejslavnější éru jazzu, a tou je Swing. V repertoáru naleznete nejslavnější kousky od Duka Ellingtona, Bennyho Goodmana, Counta Basieho a dalších, ale i nezapomenutelné české písně, které tak brilantně uchopili R. A. Dvorský, Oldřich Nový nebo orchestr Karla Vlacha. Pro co největší autenticitu zvuku používají členové orchestru ke své hře výhradně hystorické hudební nástroje a notové materiály, a to právě z éry 20. - 40. let minulého století. 

Ve foyer před začátkem koncertu a během přestavby pódia zahraje Swing Sextet Náchod.

 

25. března - Hankův dům

ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers tentokrát vystoupí s programem nazvaným O lásce a jiných swingových běsech. Však to znáte: láska má mnoho podob a stějně tak i písně o ní. Odjakživa se zpívá o lásce šťastné i nešťastné, naplněné i zhrzené. roztoužené i zklamané, sladké i hořké, o lásce ke všemu možnému - k ženě, muži, vlasti či jazzu. Ondřej Havelka se svými Melody Makers připravil z lásky k Vám okouzlující kolekci jazzových a swingových kusů, v nichž vášeň zazní v prudkých fičácích a něho v melancholických kantilénách. To vše v koncertní show O lásce a jiných swingových běsech.

 

9. dubna - Hankův dům

PINGLS ANEB HOT CAFÉ REVUE

Pohybové divadlo Lindo, hop! a Originální Pražský Synkopický Orchestr představují autorskou hudebně-taneční grotesku. Představení, které v sobě spojuje prvky nonverbálního pohybového divadlo s živou dobovou hudbou je zasazeno do atmosféry 20. let minulého století. V druhé části produkce navazuje koncert a stylová tančírna, která diváky interaktivně vtáhne na taneční parket.

 

19. dubna - Krčma Starý Pivovar

DUENDE (CU/PE/CZ)

Kapela Duende osciluje od latinskoamerické hudby a flamenca přes fusion až po jazz-popové skladby. Jejich tři studiová alba jsou důkazem velkého autorsko-interpretačního rozpětí a jsou opřena o výrazné osobnosti současné hudební scény. Autorem hudby je kytarista Tomislav Zvardoň, který si přizval ke spolupráci v Duende peruánské hudebníky Carlo Zeggaru a Vlado Urlicha, jež tvoří kompaktní celek, doplněný ještě o pianistu Kryštofa Pobořila a basistu Tadeáše Mesányho.. Výsledný zvuk je podpořen osobitým pěveckýkm výraem kubánské zpěvačky Adriany Asseff Rodrigez. Duende oslovuje posluchače nejen skvělou interpretací vlastních písní a hravostí v improvizacích, ale především nezaměnitelným zvukem i pestrým repertoárem.

 

20. dubna - Hankův dům

KRÁLOVÉDVORSKÁ SWINGOVÁ TANČÍRNA 

Nejenom velkokapelový swing zazní v průběhu večera, kterým se protančíte... K tanci hraje DJ Mirek Novotný.

 

23. května - Hankův dům

COVERT ENSEMBLE & CRAZY BAND

Saxofonisté Kateřina Pavlíková (ČR) a Dave Camwell (USA) vytvořili unikátní mezinárodní spolupráci s žáky a učiteli místní ZUŠ R. A. Dvorského Dvůr Králové nad Labem. Kateřina a Dave Vám předvedou mimořádně brilantní saxofonovou hru jako sólisté, tak i jako hráči v rozmanitých komorních a souborových seskupeních, např. jako saxofonové kvarteto s doprovodem klavíru nebo velký saxofonový soubor, Crazy Band atd. Uslyšíte originální a jedinečné úpravy Jaroslava Ježka, Girdona Goodwina, Michaela Jacksona a jiných.

 

30. května - Krčma Starý Pivovar

THE CINELLI BROTHERS (UK)

The Cinelli Brothers je projekt zrozený ze společné vášně pro americké elektrické blues z Chicaga a Texasu 60. a 70. let. Bratři Cinelliové – Marco (kytarista a zpěvák) a Alessandro (bubeník) se rozhodli vytvořit eruptivní tým představující originální repertoár ve stylu legendárních Chess Records (bluesový label) a detroitského Motownu (zaměřeného především na černošské interprety.Bluesový svazek bratrů brzy posílil Enzo Strano na baskytaru a Tom Julian-Jones na harmoniku a kytaru a tak vznikli The Cinelli Brothers. Jejich debutové album Babe Please Set Your Alarm vyšlo v roce 2018. Album vystoupalo postupně na druhou pozici v žebříčku IBBA (Independent Blues Broadcasters 'Association). Kapela je vítězem UK Blues Challenge 2022 a na International Blues Challenge 2023 v Memphisu byli druzí! Cinelli Brothers prostě představují novou generaci hudebníků, vášnivě sdílejících lásku k blues, soulu, R&B a autentickému hraní, díky němuž se blues stalo základním kamenem světové hudební historie.