POŘADY PRO II. stupeň ZŠ

školní rok 2018 – 2019


17. října

MAROKO - Život v sousedství Sahary

Maroko lze považovat za typickou severoafrickou zemi, resp. zemi Maghrebu. Po třech návštěvách Maroka máme už docela zmapovánu tuto malebnou zemi, její pamětihodnosti, přírodní krásy i každodenní život a zvyky Maročanů. Po desítkách osobních setkání s nimi si troufáme říci, že pod tajemnými záhyby jejich kaftanů a dželab se skrývají lidé ze stejného těsta, jako jsme my, často až neuvěřitelně pohostinní, potýkající se stejnými problémy a starostmi jako my.

Jejich země, stejně jako oni, rozhodně stojí za naši pozornost!

Pořad je to opět dvouhodinový, cena zůstává 50Kč/žáka. Jako vždy Vás celým pořadem provede zkušený vypravěč- Václav Špillar, který jistě nezapomene poodhalit i některá drobná tajemství či humorné situace, které nás na cestách potkaly.


9. listopodu

TRAPAS nepřežiju! aneb Ten řízek nezvedej

Karel Louda je žák 8. B. Přichází do nové školy v novém městě.

Bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů a HOLEK!
Na pomoc mu přijde paní RY-PO-SLUCH. (Rychlá pomoc slušného chování.)
Ukáže mu, jaké chyby dělá. Navzájem se poznávají a mění. Z přísné dámy se stane rozverná paní a z méněcenného kluka mladý muž s rozhledem.

Základy slušného chování s nadhledem a nementorsky. Na konci představení je test pro všechny diváky.

Hosté pořadu: Nelly Řehořová a Pavel Callta.

Pořádá agentura Davida Novotného.
Vstup ZDARMA


3. prosince

VÁNOCE S POUTNÍKY

Koncert skupiny Poutníci.

Že nevíte o jakou kapelu se jedná ? Tak ve zkratce něco málo o ní:

Skupina vznikla v roce 1970. Během svého působení  vyhrála několikrát soutěž Porta a dokonce získala i Zlatou Portu  za dlouholetou činnost ve folku.

V letech 1989 a 1990 získala rovněž ocenění v USA za nejlepší neamerické bluegrassové CD udělované organizací SPBGM.

Má za sebou spoustu vystoupení v televizi a též přes 4 000 koncertů na našich a Evropských pódiích a prodala přes 100 000 CD a LP, kterých vydala zatím 15.

A jakou že to Poutníci hrají hudbu ? No přece akustickou country hudbu, hranou převážně na pětistrunné bendžo, dobro, mandolínu, kytaru a kontrabas a nazývající se bluegrass.

Posluchači se během výchovného pořadu „ Vánoce s Poutníky“ dozví, jak se k nám hudba stylu country dostala a jak se hraje na pětistrunné bendžo, mandolínu a zajímavosti o této hudbě. Během programu v předvánočním období zazní písně s vánoční tématikou a koledy. 

Bude také vyhlášena soutěž a její vítěz obdrží poutnické CD.
Délka koncertu cca 55 minut.


23. ledna

BÍLÝ TESÁK

Inscenace na motivy slavného dobrodružného románu Jacka Londona. Příběh psa, jemuž koluje v žilách vlčí krev.

Daleko na severu za časů zlaté horečky, v nehostinném místě a v drsné době, vyrůstá ze štěněte v dospělého psa Bílý tesák, kříženec psa a vlka. Od přírody má do vínku nadělenou divokost a nespoutanost, musí se ale naučit podřizovat lidem a vyjít s ostatními psy. Nedokáže se jen tak začlenit do smečky psů ani lidí, není přijímán a sám obtížně přijímá. Jeho jinakost ho předurčuje být buď tím prvním mezi všemi, nebo posledním. Během svého dospívání se setkává s násilím a nenávistí, ale také s laskavostí, ba dokonce i s láskou. Co se nakonec nejsilněji otiskne v jeho duši? Podaří se mu najít klid?

Délka představení 60 minut.
Uvádí DIVADLO DRAK Hradec Králové
Více na: http://draktheatre.cz/show/bily-tesak/


26. března

Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy

Adventura z rozhraní světa dětského a dospělého...

Délka představení: 60 minut

V komedii určené čerstvým „náctiletým“ i jejich rodičům pátrá skupina dospělých po svých ztracených dětech. Na kloub útěku svých ratolestí se snaží přijít v poradně u psychologa, který s jejich dětmi před časem absolvoval vědecký výzkum. Brzy se ukáže, že stopy vedou ze světa reálného do světa virtuálního...

Inscenace Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy (fear, uncertainty & doubt) vznikla na základě rozsáhlé sociologické analýzy dnešních „dvanácti-čtrnáctiletých“. Je o nich a pro ně. Pohybuje se na rozhraní světa dětského a dospělého; světa reálného, literárního i virtuálního; mezi fan fiction, role-playing games a hrozně dlouhou prázdnou černou školní chodbou.

Původní hru napsal přímo pro Naivní divadlo Šimon Olivětín, vlastním jménem René Levínský. Uznávaný český dramatik (a zároveň teoretický fyzik), jehož hry s úspěchem hrají jak soubory amatérské, tak věhlasná divadla kamenná (včetně Národního divadla v Praze), se v NDL neobjevuje zdaleka poprvé (v minulosti Marbuel a Kratinoha a Proletět duhou). I tentokrát se režie ujala kmenová režisérka Naivního divadla Michaela Homolová (např. O beránkovi, který spadl z nebe).

Délka představení: 60 minut
Uvádí NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC
Více na: http://www.naivnidivadlo.cz/cs/rekl-bych-nejakej-vtip-pak-bych-umrel-smichy

 

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D