POŘADY PRO I. stupeň ZŠ 2. – 5. ročník

školní rok 2020 – 2021


1. října

EXPEDICE BORNEO

OSTROV NOSATÝCH OPIC A SLONÍCH TRPASLÍKŮ

Jedinečný deštný prales plný vzácných zvířat a rostlin. Přepestrá kultura, zajímavé kmeny a velmi příjemní lidé. Jižní Thajsko, Malajsie a úchvatný ostrov Borneo. ORANGUTANI, NOSATÉ OPICE, LIDOJEDI A MOŘŠTÍ CIKÁNI, JESKYNĚ PLNÁ ŠVÁBŮ JEN PRO SILNÉ POVAHY A DALŠÍ KLENOTY BORNEA A MALAJSKÉHO POLOOSTROVA.

Délka představení cca 60  - 70 minut
Další, velmi úspěšná fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI
KINO SVĚT

 

6. listopadu

POHÁDKA O LIAZCE

CESTA LIBERECKÉHO KAMIONU AŽ DO NITRA AFRIKY
Moderní autorská pohádka z pera Tomáše Syrovátky a v režii Martina Tichého se totiž volně inspiruje úspěchy kamionu LIAZ na tratích slavné pouštní rallye Paříž-Dakar v osmdesátých letech minulého století.
Před severočeskými montéry a závozníky, zvyklými doposud leda tak rozvážet sudy vratislavického piva po libereckém okrese, vyvstane jednoho dne nečekaný úkol. Přestavět závozní náklaďák na závodní kamion. A pokud možno s ním daleko v Africe vybojovat vavřínový věnec. Jak však název inscenace napovídá, trojici hlavních hrdinů (šofér, navigátor a mechanik) pomáhá během jejich závodění i řada pohádkových bytostí a okolností. Do severní Afriky to totiž nemá daleko ani Šeherezáda či třeba kouzelný džin z láhve... O naše závodníky se každopádně nemusíte bát. Povezou si s sebou do Afriky trochu jablonecké bižuterie a také pivo z vratislavického pivovaru. I díky těmto prezentům najdou po celém světě přátele ochotné jim pomoci, když je nouze nejvyšší.

OCENĚNÍ: Festival Dítě v Dlouhé 2019 - Cena dítko (cena diváků festivalu)                                                                                                     Délka představení: 50 minut
NAIVNÍ DIVADLO Liberec
Více na: https://www.naivnidivadlo.cz/cs/pohadka-o-liazce

 

16. března

POHÁDKY PRO HURVÍNKA

Autor / Pavel Grym
Hurvínek s Máničkou se dostanou do světa pohádek. Na své pouti se seznámí nejen s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, ale i s dědem Vševědem a dalšími pohádkovými postavičkami. A pořádně si to užijí!

Uvádí Divadlo SPEJBLA A HURVÍNKA Praha
Představení je vhodné pro děti od 4 let.
Přibližná délka představení 1 hod. 30 min. s přestávkou.
Vstupné: 170,-Kč


duben

STRAKA V ŘÍŠI ENTROPIE

Příběhy, v nichž zvířata zkoumají záhady existence a fungování světa. S nadhledem nejen o Archimédovi a tělesu ponořeném do kapaliny. Také o Gepardovi, Strace, Myšce či Syslovi. O jejich rodinách, přátelích i predátorech. Co se stane s Hrochem? S kým kamarádí Pakůň? Kdo je největší bordelář na světě? To vše a mnohem více na výpravě za přátelstvím a poznáváním.

Divadelní adaptace úspěšné knihy Markéty Baňkové oceněné Magnesií literou 2011.
DIVADLO D21 Praha
Délka představení 70 minut
Více na: https://divadlod21.cz/repertoar/straka/ds
 


Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D