DIVADELNÍ ČTYŘLÍSTEK 2020 - 2021

Čtyři nedělní pohádky pro malé diváky z cyklu „POJĎTE S DĚTMI DO DIVADLA“
 

27. září

LOUPEŽNÍK RUMCAJS

Pohádka na motivy slavných knížek Václava ČTVRTKA přivádí na scénu oblíbené postavy - Rumcajse, Manku, Starostu Humpála, Vodníka Volšovečka, Vílu Andulku, Knížepána s paní Kněžnou i hubatou Anku a Straku zlodějku. Příběh o tom, jak se slušný jičínský švec musí vydat do lesa, protože ho zlý starosta vyžene z města, jak se v lese najde prázdnou loupežnickou jeskyni a s pomocí víly a vodníka se stane loupežníkem, protože v lese se nedá nic jiného dělat, a jak nakonec vytrestá nejen zlého starostu, ale i Knížete a paní Kněžnu.
Námět Václav ČTVRTEK, napsala Jana GALINOVÁ.

Uvádí Docela velké divadlo Litvínov
https://www.docelavelkedivadlo.cz/cz/predstaveni/pro-deti     

 

29. listopadu

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

Na motivy pohádky H. Ch. Andersena
Příběh Gerdy a Kaje vyprávěný tak, jak ho vidí tři uklízečky. Využívají všech prostředků z vlastních zdrojů (kýble, hadry, smetáky) a divadelních rekvizit, jež fiktivní herci zanechali na jevišti. Poetická pohádka je tak oživena o nápady „obyčejných“ uklízeček.

Hrají: Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská

Uvádí divadlo MALÉhRY Brno
http://www.divadlomalehry.cz/snehova-kralovna/

 

14. února

LOTRANDO A ZUBEJDA

Lotrando a Zubejda ožívají na divadle. Pojďte s námi prožít tento oblíbený pohádkový příběh. Nechte se přenést do originálního prostředí dálného východu, zahrajte si s námi na loupežníky, zazpívejte si (třeba i jen tak pod fousy) písničky Jaroslava Uhlíře, ale hlavně si užijte vtipný děj, skvělé herecké výkony, krásné kostýmy a jevištní efekty...

Uvádí: Studio ProDivadlo Praha
Foto: https://lotrandoazubejda.show/

 

28. března

DÁŠENKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE

Když se to narodilo, bylo jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že je to psisko a protože jsme si přáli psí holčičku, dali jsme jí jméno Dášenka.

Jeden z nejoblíbenějších dětských příběhů od Karla Čapka nyní na jevišti.

Foto: http://www.divadloscena.cz

Divadlo SCÉNA ZLÍN