HANKŮV DŮM

Městské kulturní zařízení Dvůr Králové nad Labem

poster

POHLEDNICE Z TOKIA ANEB MOMOTARÓ, CHLAPEC Z BROSKVE

Když se zatoulá jedna pohlednice z Tokia a český pošťák jí doručí jedné osamělé stařence na samotu u lesa, začnou se dít zvláštní věci. Babička si uloží před spaním pohlednici pod polštář...

Přeneseme se do Japonska a obeznámíme se s obyvateli ostrovní země a jejich zvyklostmi. Staneme se součástí tradičního japonského příběhu o malém chlapci jménem Momotaró.

"Momo" znamená v japonštině broskev. Momotaró je tedy chlapec z broskve.

Starý bezdětný pár vyloví z řeky, ke které každý den chodí, velkou broskev. Z té se vyklube rozverný malý klučík Momotaró. Když chlapec vyroste, chce uživit své stárnoucí rodiče a proto se vydává na daleký ostrov. Zde se utkává se zlými démony, kteří ostrov obývají. Chlapec démony nakonec přemůže a vrací se domů za svými rodiči i se svou láskou, japonskou princeznou, kterou vysvobodil ze spárů temných sil.

Koprodukční pohádka s českými i japonskými herci, převážně nonverbální, srozumitelná i nejmenším dětem. S použitím tradičních japonských hudebních nástrojů i českých loutek.

Velká dobrodružství a plná srdce lásky!

Příběh je zaměřený na přirozenou úctu ke starším lidem a zabývá se vztahem dětí a rodičů. Pro asijské děti je zcela přirozené postarat se o stárnoucí rodiče a zajistit jim spokojené stáří.

Uvádí Divadlo Plyšového Medvídka Praha

Délka představení je 45 minut, první představení od 8:30, druhé od 10:00 hodin.