HANKŮV DŮM

Městské kulturní zařízení Dvůr Králové nad Labem

poster

KRÁLOVÉDVORSKÉ LÉTO - BLUEGRASS

Večer plný bluegrassu nám letos zajistí tyto skvělé kapely:

18:00   K-Band

19:30   New Aliquot

21:00   Malina Brothers

 

K-Band je poměrně nová country bluegrassová kapela, která hraje ve složení: Dušan Paťava, Jiří Klement, Martin Hanuš a Pepa Malina.

 

New Aliquot hraje bluegrass, new acoustic a folkovou hudbu. Její repertoár tvoří původní písně, instrumentální skladby a speciální úpravy některých méně známých písní z oblasti roots music. Kapela vznikla v roce 2016, kdy Pavel Duda (kontrabas, zpěv) doplnil trio Ondra Kozák (kytara, zpěv), Vítek Hanulík (mandolína, zpěv) a Karel Začal (dobro), kteří dříve působili v kapele Křeni (#1 European Bluegrass Band na La Roche Bluegrass Festival 2009). Členové kapely získali bezpočet zkušeností s mnoha oceňovanými kapelami a hudebními profesionály. New Aliquot získali v roce 2019 2. místo v soutěži kapel na bluegrassovém festivalu ve francouzském La Roche sur Foron a v témže roce vydali své první album It Takes Time. Druhé album Keep Going vychází v roce 2024. Kapela každoročně v Jeseníkách pořádá hudební dílny “Zlatohorská hudební horečka” a “Bluegrass Vegas”.

Ondra Kozák – kytara, housle, zpěv
Pavel “Tim” Duda – kontrabas, kytara, zpěv
Vít Hanulík – mandolína, kytara, zpěv
Karel Začal – dobro, zpěv

 

Malina Brothers

Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef (Jimmy Bozeman & the Lazy Pigs), se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál kvintet). Za několik posledních dekád se objevili jako hudebníci či producenti snad na všech důležitých albech tohoto žánru u nás. Mj. spolupracovali s Robertem Křesťanem, Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou, Charliem McCoyem (Bob Dylan, Elvis Presley) aj. Mají za sebou řadu koncertů v USA, natočili dvě řadová CD a právě představují nové album, na které přijala pozvání zpěvačka Kateřina García.

 

Vstupné dobrovolné. Toalety k dispozici v budově divadla, taktéž i divadelní kavárna.