poster

Hudební léto - PÍSNIČKÁŘI

Na venkovním pódiu před divadlem na náměstí V. Hanky pro Vás vystoupí:

18:00   Pavel Čadek

19:30   Láska alias Václav Vaňura

21:00   Gerald Clark

 

Pavel ČADEK - brněnský písničkář hrající na violoncello a samozvaný zakladatel nového hudebního žánru "cellofolk", což je něco mezi Nohavicou (folk) a Apocalypticou (cellorock).

Pavlovy koncerty bývají mixem písní vážných, satirických, nebo i zcela oddechových. Nejznámější a nejsmutnější je pravděpodobně "Nelajkla mi status", se kterou zvítězil v soutěži Notování a v 18. filmovém festivalu fakulty informatiky MU. Na koncertech hrává spolu s akordeonistou a skladatelem Ondřejem Zámečníkem a cajonistou Davidem Pašou. Toto uskupení si říká Úcellová skupina, neboť oba hrají u cella.

Od svého začátku v roce 2016 se mu podařilo předskakovat Bratrům Ebenům, Pokáčovi a Petru Bende, zvítězit v soutěži Notování, dvakrát zvítězit ve Filmovém festivalu fakulty informatiky MU (videoklipy Nelajkla mi status a Mám Upův syndrom), zvítězit v písničkářské videolize (vdeoklip Úředníkův song), a dvakrát získat druhé místo ve finále soutěže Houpací kůň.

V roce 2019 vydává své debutové album Cellofolk, které nahrál společně s akordeonistou Ondřejem Zámečníkem a cajonistou Jakubem Špiříkem u zvukaře a producenta Jakuba Šimáně.

 

 

LÁSKA alias Václav VAŇURA - sám o sobě říká, že je něco mezi kytaristou, zpěvákem, skladatelem, textařem a producentem... někdo tomu říká prostě "písničkář". Působil v kapelách ZakázanÝ / Ovoce, Waldagang, Geoff Tyson Band (USA), UnderGaters nebo Covers for Lovers. 

 

Gerald CLARK - Zpěvák a bluesový písničkář Gerald Clark z Johannesburgu patří k předním představitelům jihoafrické bluesové scény. Na kontě má tři alba, přičemž jeho akustické album s názvem Sweepslag bylo nominováno v roce 2009 na cenu SAMA v kategorii nejlepší afrikánské alternativní album roku 2009. Kromě skladeb v afrikánštině zpívá Gerald Clark také klasické delta blues a jeho známé evergreeny.

Gerald Clark vystoupí v triu s Jakubem Hlobilem (basová kytara) a Josefem Hlobilem (bicí).

Prosíme návštěvníky, aby dodržovali platná nařízení viz odkaz zde