HANKŮV DŮM

Městské kulturní zařízení Dvůr Králové nad Labem

VÝTVARNÝ KROUŽEK

Výtvarný kroužek Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem pracuje již 30 let. Za tu dobu jím prošlo na 1000 malých výtvarníků předškolního věku. Zkušená lektorka Vanda Kotíková učí malé výtvarníky proniknout do tajů a krásy různých výtvarných technik, rozvíjet zručnost, ale hlavně si pohrát, pobavit se, vyjádřit své představy a uplatnit svoji fantazii. Práce dětí putují na různé výstavy a dětské výtvarné soutěže. A úspěchy opravdu slaví! Každoročně se práce dětí umisťují na předních místech v nejstarších a nejprestižnějších soutěžích, jako je Alšova země, Lidická růže, Krásná jako kvítka… Havířov, Krkonoše očima dětí, Můj sen - Příbor, Den Země Ostrava, nebo Zvíře není věc. Dále dětské práce často zdobí prostory divadla, pasáž Penzionu Na Náměstí a nově i čekárnu ordinace oční lékařky v Tylově ulici naproti knihovně Slavoj.

Originální deštníky

Pro deštivé dny děti vytvořily přenádherné deštníky, které věnovala Eva Žižková z pasáže Penzionu Na Náměstí. Děkujeme!
  Publikováno: 3.11.2023 - 248 zobrazení

Každý má své místo, svůj domov

Ve středu 25. října vznikly práce na téma "domov", které pošleme do soutěže vyhlášené Knihovnou Slavoj v rámci 10. ročníku Noci venku pořádané Pečovatelskou službou Dvůr Králové nad Labem.
  Publikováno: 31.10.2023 - 262 zobrazení

O pejskovi a kočičce

Ilustrace k Čapkově pohádce vytvořily děti ve středu 18. října hravě. V neděli 22. 10. budou všechny práce zdobit velký sál Hankova domu na divadlo.
  Publikováno: 19.10.2023 - 222 zobrazení

Odpadový kalendář

Ve středu 11. října vznikaly práce na téma jak předcházet vzniku odpadů, jak znovu využít vyřazené oblečení, jak na zahradě kompostovat a sbírat bioodpad apod.
  Publikováno: 13.10.2023 - 214 zobrazení

Nový školní rok začal

A je to jubilejní 30. školní rok pro výtvarný kroužek Hankova domu a jeho lektorku Vandu Kotíkovou. Gratulujeme!
  Publikováno: 6.10.2023 - 143 zobrazení

Ocenění ze soutěže Krásná jako kvítka

Hned dva žáci výtvarného kroužku Hankova domu získali ocenění v havířovské výtvarné soutěži.
  Publikováno: 3.7.2023 - 210 zobrazení223 článků