VÝTVARNÝ KROUŽEK

Výtvarný kroužek Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem pracuje již 30 let. Za tu dobu jím prošlo na 1000 malých výtvarníků předškolního věku. Zkušená lektorka Vanda Kotíková učí malé výtvarníky proniknout do tajů a krásy různých výtvarných technik, rozvíjet zručnost, ale hlavně si pohrát, pobavit se, vyjádřit své představy a uplatnit svoji fantazii. Práce dětí putují na různé výstavy a dětské výtvarné soutěže. A úspěchy opravdu slaví! Každoročně se práce dětí umisťují na předních místech v nejstarších a nejprestižnějších soutěžích, jako je Alšova země, Lidická růže, Krásná jako kvítka… Havířov, Krkonoše očima dětí, Můj sen - Příbor, Den Země Ostrava, nebo Zvíře není věc. Dále dětské práce často zdobí prostory divadla, pasáž Penzionu Na Náměstí a nově i čekárnu ordinace oční lékařky v Tylově ulici naproti knihovně Slavoj.

Cesta kolem světa

Celou zeměkouli obletěly děti ve středu 8. února ve výtvarce a na jejich obrázcích můžete najít Indiány, Eskymáky, indické tanečnice, africké domorodce i zvířecí safari...
  Publikováno: 9.2.2023 - 205 zobrazení

Tanec a hudba

Námětem středečního tvoření dětí byl tanec a hudba, což je zároveň i téma 51. ročníku Dětské mezinárodní výtvarné výstavy Lidice 2023.
  Publikováno: 2.2.2023 - 199 zobrazení

Krmení ptáčků

Technikou tisku z výšky vznikly skvělé práce plné ptáků a krmítek.
  Publikováno: 19.1.2023 - 202 zobrazení

Víte, jak vypadá zimní strašidlo?

Děti rozhodně ano a dokládají to jejich veselé práce.
  Publikováno: 13.1.2023 - 203 zobrazení

Zima za oknem

Ptačí svět v zimě pozorovaly děti za oknem. Práce jsou nádherné!
  Publikováno: 5.1.2023 - 242 zobrazení

Odpadový kalendář města Dvůr Králové nad Labem

Děti, jejichž obrázky se staly součástí odpadového kalendáře našeho města, byly odměněny a úplně všichni si mohli zatřást vánoční berlou pana Lokvence a přát si své tajné přání.
  Publikováno: 23.12.2022 - 211 zobrazení202 článků