VÝTVARNÝ KROUŽEK

Výtvarný kroužek Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem pracuje již 30 let. Za tu dobu jím prošlo na 1000 malých výtvarníků předškolního věku. Zkušená lektorka Vanda Kotíková učí malé výtvarníky proniknout do tajů a krásy různých výtvarných technik, rozvíjet zručnost, ale hlavně si pohrát, pobavit se, vyjádřit své představy a uplatnit svoji fantazii. Práce dětí putují na různé výstavy a dětské výtvarné soutěže. A úspěchy opravdu slaví! Každoročně se práce dětí umisťují na předních místech v nejstarších a nejprestižnějších soutěžích, jako je Alšova země, Lidická růže, Krásná jako kvítka… Havířov, Krkonoše očima dětí, Můj sen - Příbor, Den Země Ostrava, nebo Zvíře není věc. Dále dětské práce často zdobí prostory divadla, pasáž Penzionu Na Náměstí a nově i čekárnu ordinace oční lékařky v Tylově ulici naproti knihovně Slavoj.

Jak v zimě spí zvířata

Pelíšky a zimní spánek zvířat, to bylo téma středečního tvoření dětí ve výtvarce s paní Vandou Kotíkovou.
  Publikováno: 28.11.2023

Zimní a jiná strašidla

Práce barevným pastelem plná fantazie...
  Publikováno: 22.11.2023

Pohádkové malování

Oblíbené pohádky byly inspirací středečního setkání dětí ve výtvarném kroužku v Hankově domě.
  Publikováno: 10.11.2023 - 60 zobrazení

Originální deštníky

Pro deštivé dny děti vytvořily přenádherné deštníky, které věnovala Eva Žižková z pasáže Penzionu Na Náměstí. Děkujeme!
  Publikováno: 3.11.2023 - 95 zobrazení

Každý má své místo, svůj domov

Ve středu 25. října vznikly práce na téma "domov", které pošleme do soutěže vyhlášené Knihovnou Slavoj v rámci 10. ročníku Noci venku pořádané Pečovatelskou službou Dvůr Králové nad Labem.
  Publikováno: 31.10.2023 - 122 zobrazení

O pejskovi a kočičce

Ilustrace k Čapkově pohádce vytvořily děti ve středu 18. října hravě. V neděli 22. 10. budou všechny práce zdobit velký sál Hankova domu na divadlo.
  Publikováno: 19.10.2023 - 84 zobrazení202 článků