poster

VĚRA MARTINOVÁ a kapela - TOUR 2019

JAKO DŘÍV

Název prvního koncertního projektu JAKO DŘÍV připomíná třicet dva úspěšných let této zpěvačky na sólové dráze a je odvozen od stejnojmenného exkluzivního 3CD kompletu, který v roce 2016 vydala firma Supraphon. Jde o skutečně exkluzivní výběr největších hitů Věry Martinové z let 1986 – 2016, doplněny novinkami, také prezentují její aktuální současnost.

Tento výjimečný koncertní projekt představuje všechny hudební proměny Věry Martinové. Dokazuje bohatost hudebních stylů, jimiž prošla nebo se nechala inspirovat. Připomíná řadu excelentních autorů a interpretů, s nimiž Věra Martinová spolupracovala (Michal Tučny, Jaromír Nohavica, Pavel Vrba, Ivan Hlas, Pavlína Jíšová, Ivo Viktorin a řada dalších). Byť je Věra Martinová často nazývána „první dámou české country“ či „stálicí domácí populární hudby“, sama se cítí být především muzikantkou tělem a duší, která je otevřena všem hudebním inspiracím a vlivům. A chce své posluchače příjemně překvapovat pěknými písničkami s kvalitními texty. Program sestaveny výběrem z více než 60 snímků, které právě vyšly na supraphonském exkluzivním trojalbu, je toho důkazem.

Věra Martinová, která vystupuje se svoji doprovodnou skupinou ve složení:

Bára Šůstková – housle, ukulele a zpěv, Jakub Juránek – kytary a zpěv, Jan Neruda – basová kytara, Adrian Ševeček – bicí, je výraznou osobností naší hudební scény s nezaměnitelným stylem.