poster

PAVLÍK, BOBBY A DUCHOVÉ MĚSTA

Magická detektivka říznutá operou i rapem

Dívka, která v podobě Nočního motýla po setmění plachtí nad ulicemi města. Střešní rybář nahazující noc co noc udici z okraje střechy starého činžáku. Duch opery, jehož zpěv dokáže rozpohybovat věci i dění. A také hranatý Golem, ďábelský Developer a především dva pěvecky nadaní kamarádi, shodou okolností noční zametači městských bulvárů. To jsou jen některé z netradičních postav tajuplné noční detektivky Pavlik, Bobby a duchové města.

Její autor a zároveň režisér inscenace, Petr Vodička, je v Naivním divadle dobře znám díky dlouhé řadě úspěšných titulů, které v Liberci připravil - Tristan a Isolda, Zrzavý Orm, Babu a papoušek a další. Právě na poslední zmíněnou inscenaci Pavlik, Bobby a duchové města dokonce velmi volně navazují. I tentokrát se jedná o původní autorskou detektivku pro děti, která se odehrává v nočním velkoměstě. I tentokrát dojde na únor a i tentokrát hlavní hrdinové vše vyřeší doslova a do písmene se zpěvem na rtech. Protože hudba je v případě nové inscenace Naivního divadla nejen tradičním inscenačním prostředkem, ale také jedním z výrazných dějových motivů. Tím dalším je městská architektura. Protože hlavní hrdinové před sebou nemají menší úkol než zabránit totální zkáze překrásného historického města.

Autor a režie: Petr Vodička
Dramaturgie: Vít Peřina
Výprava: Jan Brejcha, Mikoláš Zika
Hudba: David Hlaváč
Hudební spolupráce: Miroslav Ošanec
Hrají: Miroslava Bělohlávková, Veronika Košvancová - Khornová, Filip Homola, Adam Kubišta, Marek Sýkora, Petr Štěpánek, Antonín Týmal

Délka představení 60 minut. Začátek představení v 8:30 a 10:30 hodin.

Naivní divadlo Liberec