poster

DNY R. A. DVORSKÉHO Hlavní festivalový večer

ODLOŽENO

VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI. O NÁHRADNÍM TERMÍNU JEDNÁME.

 

26. ročník festivalu Dny R. A. Dvorského

JAZZINEC QUARTET     

Petr Stránský – trubka, Samuel Janko – baskytara, Jiří Matyska - pozoun, Ondřej Štěpán - bicí

Hned při svém vzniku před třemi lety získala tato nejmladší jazzová skupina u nás absolutní vítězství v krajském kole soutěže jazzových souborů základních uměleckých škol. V současné době je nejmladšímu sólistovi 10 let, ostatním 13 let. Skupina  vystupuje kromě jiného  pravidelně na několika respektovaných jazzových festivalech vedle našich i zahraničních špičkových profesionálních souborů ( Jazznights Hořice,  Jazzinec Trutnov, Swingový festival Kostelec n. Orlicí, Soundtrack Poděbrady, 2x Krokus jazz festival v Polsku). Na přehlídce „Dny R.A.Dvorského“  bude vystupovat poprvé. Repertoár souboru sahá od klasických jazzových standardů  až po současný jazz či jazzrock.

ORCHESTR JEŽKOVY STOPY

Mladý energický big band, který propadl swingu 30. a 40. let

Orchestr Ježkovy stopy existuje již 6 let. Věnuje se interpretaci výhradně české swingové hudby z období let 30. a 40. minulého století. V repertoáru má skladby nejvýznamnějších skladatelů této hudební éry: Jaroslav Ježek, Sláva Eman Nováček, Jiří Traxler, Kamil Běhounek a jiných. Autentického zvuku dosahuje používáním originálních dobových nástrojů a originálních not.  Vzhled orchestru se maximálně přibližuje době před 80 lety také stylem oblečení a účesů.

PETR SOVIČ & GRAMOFON

Dlouhohrající deska plná československých hitů. Výteční instrumentalisté, pestrý repertoár, hudební vzpomínky napříč věkem.

Petr Sovič a Gramofon je unikátní hudební projekt, který začal tak, jak tomu u muzikantů bývá. Na jednom pódiu se potkal zpěvák Petr Sovič s kytaristou Vladimírem Šrámkem a bubeníkem Tomášem Votavou. Během večera zjistili, že je spojuje nejen láska k české hudbě minulého století, ale hlavně chuť společně hrát a nechat působit kouzlo zapomenutých melodií i slavných dobových hitů. Ke spolupráci přizvali živelného klavíristu Jiřího Pavlíka, kontrabasistu Petra Dlabolu a v této pětičlenné sestavě tvoří kapelu „Petr Sovič a Gramofon“.

SAXY BABY

Program v průběhu večera doplní saxofonové kvarteto SAXY BABY ze ZUŠ R. A. Dvorského pod vedením Simony Hučíkové.

Saxofonové kvarteto SAXY BABY vzniklo v roce 2016 pod vedením paní učitelky Simony Hučíkové. Nyní je ve složení Barbora Šindelářová (sopránový saxofon), Barbora Benecká (altový saxofon), Šárka Klazarová (tenorový saxofon) a Martin Škrabálek (barytonový saxofon). Za své krátké působení SAXY BABY absolvovaly několik velmi úspěšných soutěží, koncertů, přehlídek a vernisáží.

DNY R. A. DVORSKÉHO Hlavní festivalový večer
Petr Sovič & Gramofon
DNY R. A. DVORSKÉHO Hlavní festivalový večer
ORCHESTR JEŽKOVY STOPY
DNY R. A. DVORSKÉHO Hlavní festivalový večer
Jazzinec Quartet
DNY R. A. DVORSKÉHO Hlavní festivalový večer
Jazzinec Quartet
DNY R. A. DVORSKÉHO Hlavní festivalový večer
Saxy Baby